Метою соціальної політики України є допомога окремим особам і сім’ям, які перебувають у складних життєвих умовах, та забезпечення їм умов для виходу із ситуації, що склалася.
У зв’язку з початком повномасштабної війни, розв’язаної Російською Федерацією, особливо актуальним стало створення механізмів підтримки таких родин, які допоможуть їм організувати бізнес і досягти економічної незалежності.
У рамках цієї політики Міністерство соціальної політики відновлює програму “Рука допомоги”, спрямовану на підтримку малозабезпечених людей у відкритті власного бізнесу.
Програма була розроблена у співпраці зі Світовим банком і в 2016-2018 роках була пілотована у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській та Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За цей період 237 підприємців змогли розпочати свій бізнес.
Наразі програму “Допомагаємо одне одному”, тимчасово призупинену після початку повномасштабної війни, відновлено. Уряд виділив на цю програму 9,6 мільйона гривень.
Що включає в себе ця програма?
Програма дає змогу безробітним працездатним людям із малозабезпечених сім`їв отримати одноразово до 105 000 гривень безвідсоткової, поворотної допомоги на відкриття або розвиток бізнесу
На що дається фінансова допомога?
На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку бізнесу.
Які умови надання кредиту?
Безвідсоткові кредити надаються урядом на три роки для відкриття бізнесу.
Які умови погашення кредиту?
Погашення одноразовою сумою (протягом 30 днів) після закінчення трьох років з моменту отримання кредиту.
Альтернативний варіант – прискореними платежами за графіком, погодженим із центром зайнятості.
Важливо: сума фінансової допомоги, що підлягає відшкодуванню, зменшується на суму сплачених податків, зборів та єдиних внесків соціального страхування.
Фінансову допомогу не буде повернуто, якщо підприємець:
сплатив податки, збори та єдині соціальні внески в сумі, що перевищує розмір наданої фінансової допомоги.
У перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.
Як скористатися цією можливістю?
Щоб отримати таку допомогу, потенційні підприємці мають звернутися до місцевого центру зайнятості. Там вони мають подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї:
Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.