У Хмельницькому в межах Регіонального проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом / СНПК» відбувся спеціалізований тренінг, участь у якому, окрім представників влади та профільних громадських організацій, взяли і працівники поліції.
Тема тренінгового курсу — «Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: надання комплексної допомоги постраждалим». СНПК — це один з цілеспрямованих видів зброї ворога у війні проти українців. Ця жахлива тактика має на меті вселити страх, вкоренити контроль і завдати тривалої травми тим людям, які перебувають під окупацією. Тож головною метою заходу стало виявлення різних форм СНПК, здійснення його належного документування та захист прав постраждалих.
За сприяння Українського жіночого фонду, ГО «Ла Страда-Україна», «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської інтеграції та євроатлантичної інтеграції України, Урядової уповноваженої з ґендерної політики Катерини Левченко захід зібрав не лише психологів і волонтерів, а й працівників поліції.
Саме поліцейські найчастіше першими контактують з потерпілими, тому отриманні під час тренінгу знання дозволять їм більш ефективно працювати з жертвами насильства та належним чином документувати такі види злочинів.
Обговорювали поняття сексуального насильства та його співвідношення з СНПК, особливості його ідентифікації, дізналися, які права мають жертви СНПК відповідно до міжнародних стандартів та національного законодавства і ознайомилися з алгоритмом допомоги постраждалим особам.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області
Джерело: Хмельницька ОВА