Про це повідомила голова Національної служби здоров’я України Наталя Гусак під час прессніданку з представниками регіональних медіа Хмельниччини. Зазначимо, що сьогодні команда НСЗУ перебуває на Хмельниччині, аби обговорити можливості та важливість програми реімбурсації «Доступні ліки».
У поточному році мешканцям Хмельницької області виписали понад 630 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки». Національна служба здоров’я України вже сплатила за них 75,5 мільйонів гривень. Станом на середину листопада у Хмельницькій області 722 аптеки є учасницями програми. «Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. З початку 2023 року мешканцями Хмельниччини погашено 526 тисяч е-рецептів із 630 тисяч виписаних, тобто 83,4%», – зазначає Голова НСЗУ.
Також Наталія Гусак наголосила, що задля розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» для пацієнтів необхідна тісна взаємодія Національної служби здоров’я України з місцевою владою. Зокрема, це аналіз наявної на місцях аптечної мережі у співвідношенні з кількістю жителів громад, стимулювання аптек доєднуватися до програми, розв’язання проблем транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками». Також необхідно покращувати інформування пацієнтів про можливості й переваги програми «Доступні ліки». «Попри воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватись. Загалом у переліку наразі понад 500 найменувань препаратів. Ми готові забезпечити потреби всіх українців, яким необхідні ліки», – сказала посадовиця.
В свою чергу, перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін відмітив, що одним із актуальних питань залишається отримання кожним громадянином доступних та якісних медичних послуг. Він відмітив, що незважаючи на реалії сьогодення в багатьох галузях впроваджуються реформи і особливе місце в реформуванні країни мають зміни в галузі охорони здоров’я. “Завдяки реформі в області впорядкована мережа закладів охорони здоров’я, змінена система управління медичними закладами, система фінансування. Національна служба здоров’я України стала надійним партнером у наданні медичних послуг населенню”, – додав він.
Джерело: Хмельницька ОВА