Портал новин

215 жителів області централізовано повернулися з інших країн

За словами голови Хмельницької облдержадміністрації Дмитра Габінета, наразі медики з спільно з правоохоронцями встановили за ними спостереження.

«Мається на увазі період з 20 березня. Ці люди підписали документи, згідно з якими вони мають дотримуватися двотижневої самоізоляції. Крім того, правоохоронці вже встановили 42-х жителів області, які раніше самостійно повернулися з-за кордону», – сказав Дмитро Габінет.

Також чиновник розповів, що ця категорія людей не підписувала «Інформативну згоду особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів». Тому зараз встановили місце перебування цих громадян. У них взято зобов’язання щодо самоізоляції й повідомлено про відповідальність за порушення санітарних вимог.

Він зазначив, що стаття 325 Кримінального кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням» передбачає штраф від тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арешт терміном до шести місяців, або до трьох років обмеження чи позбавлення волі.

«Наразі поліція продовжує встановлювати решту громадян, які самостійно перетнули державний кордон, щоб взяти їх під контроль», — додав голова Хмельницької облдержадміністрації.

Нагадаємо, раніше станом на ранок 23 березня виконувач обов’язків головного санітарного лікаря Хмельницької області Олег Балашов зазначив, що із 163 жителів Хмельниччини, які централізовано повернулися додому, 17 людей надали прикордонникам неправдиву інформацію про свої контактні телефони й місця перебування.

Того ж дня Дмитро Габінет закликав жителів Хмельниччини повідомляти про осіб, які повернулись з-за кордону, але не самоізолювались.

Джерело: Портал “Є”