Портал новин

Верховна рада збільшила штрафи для водіїв. За що доведеться платити

Верховна рада ухвалили закон щодо посилення відповідальності водії за порушення безпеки дорожнього руху. Новий закон суттєво збільшує покарання за керування автомобілем напідпитку та у стані наркотичного сп’яніння. Про це повідомляє BBC news Україна.

ФОТО: ВВС

Що передбачає закон

Закон посилює відповідальність за керування машиною у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Він збільшує відповідальність за керування авто напідпитку з 10 до 17 тис. грн за перший випадок.

За другий випадок протягом року – з 20 до 34 тисячі, а за третій випадок – штраф у 51 тисячу і позбавлення прав на 10 років з конфіскацією авто.

Також вводиться поняття адмінарешту до 15 діб за п’яне водіння.

Посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

Поліцейські відтепер зможуть додавати відеоматеріали до протоколів про правопорушення.

Збільшується низка штрафів:

  • за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – з 510 до 1700 грн;
  • за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з можливістю позбавлення права керувати машиною на один-два роки
  • за керування або передачу керування машиною людині, яка не має права керувати, – з 510 до 3400 грн. Повторне порушення протягом року карається штрафом 40800 грн з позбавленням права на керування на 5-7 років
  • за керування машиною особою, яка була позбавлена такого права, – з 510 до 20400 грн. Повторне порушення протягом року карається штрафом у 40800 грн з позбавленням права керування на 5-7 років

Які положення відхилили депутати

За словами депутатки Олександри Устінової, з законопроєкту прибрали кілька положень про розширення повноважень поліції.

Йдеться про зупинку авто без причини, можливість “знову сидіти в кустах з радарами”, можливість “огляду” – фактичного обшуку авто (багажнику, капоту, бардачку, тощо), необхідність передавати документи поліції.

“Вибити всі поліцейські хотєлкі і зробити нормальний законопроєкт – це переможенька”, – зазначила депутатка.